Think Big 2 – Gërshetimi i digjitalizimit dhe inovacionit në Raiffeisen Bank!

15 Qershor, 2021

Në episodin e dytë të Think Big hymë brenda një ndër bankave më të mëdha në rajon, Raiffeisen Bank. Prej shumë vitesh, e kryesisht vitet e fundit, Raiffeisen Bank ka sjellë shërbime dhe produkte novatore për të lehtësuar marrëdhënien midis klientit dhe bankës.

Në pjesën e parë të këtij episodi, moderatorja jonë takohet me Alda Shehu-n, drejtoreshën e strategjisë dhe inovacionit të Raiffeisen Bank. Ndër të tjera Alda na shpjegon se si Raiffeisen i bëri ballë pandemisë duke krijuar ura të reja lidhëse me konsumatorët. 

-”Sfida jonë kryesore ishte që të mos ndërprisnim në asnjë moment shërbimet tona nëpër degë. Kolegët tanë ishin më të ekspozuarit dhe prioriteti për ne ishte të krijonim një ambient sa më të sigurtë, për kolegët tanë në degë por mbi të gjitha për klientët. Pandemia gjithashtu, na solli një mënyrë komplet të re të të punuarit, të punuarit nga shtëpia dhe pandemia e sfidoi këtë lloj frike deri më sot ku ne vazhdojmë të punojmë nga shtëpia.”,- shprehet ajo.

Në vazhdim të bisedës, Alda na njohu dhe me risinë më të re, SmartPay, një smartwatch e cila përdoret për të bërë pagesa kudo ku ndodheni. Gjithçka që duhet të bëni është të afroni byzylykun në aparatin ku merret pagesa. Por Raiffeisen ka menduar edhe për t’u qëndruar sa më pranë klientëve duke u përgjigjur të gjitha pyetjeve të tyre në kohë reale, me krijimin e një chatbot-i në formë gruaje me emrin RONA.

Divizioni i brendshëm teknologjik ishte destinacioni tjetër i yni, aty ku realizuam një bisedë të këndshme me Elvis Xhaxho-n, kryespecialist i Bankingut Digjital. Elvisi na tregoi për Digital Tribe, i cili ndihmon në implementimin e produkteve dhe shërbimeve digjitale që Raiffeisen Bank sjell në treg si dhe të gjitha produktet digjitale që janë sjellë ndër vite.

Ndërsa vizitojme ambientet e Raiffeisen, Nerta Haruni, kryespecialiste e Core Banking Services na tregon më në detaje për funksionim e produkteve të Raiffeisen. 

Drejt fundit nuk mund të lihej pa vizituar zona digjitale e Raiffeisen, ku kryhen të gjitha funksionet e bankës në mënyrë digjitale pa patur nevojë për ndihmën e një punonjësi të bankës. 

Për të parë më tepër nga vizita jonë në Raiffeisen Bank, ndiqni episodin e dytë të Think Big, në llogarinë e Youtube të Business Magazine.

Lër nje koment

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

34 comments on “Think Big 2 – Gërshetimi i digjitalizimit dhe inovacionit në Raiffeisen Bank!

 1. yandanxvurulmus.cwxazfMXQIye

 2. xyandanxvurulmus.BzLKHslouaxm

 3. xbunedirloooo.6nWS3x7PfTuJ

 4. squirarchies xyandanxvurulmus.BSqXGiloTYXy

 5. anal siteleri wrtgdfgdfgdqq.iYnEY32Qpkxo

 6. I got what you intend, regards for posting.Woh I am happy to find this website through google.

 7. watch porn video pokkerx.eGsZD1atCe2m

 8. bahis siteleri child porn 250tldenemebonusuxx.gwn3wuY05Hv6

 9. seks siteleri eyeconartxx.s6dgrqv5odh1

 10. fuck google vvsetohimalxxvc.857BmVvkiXnt

 11. porno siteleri tthighereduhryyy.hcvsVScjX17

 12. Wonderful web site Lots of useful info here Im sending it to a few friends ans additionally sharing in delicious And obviously thanks to your effort

 13. hd pirn video ggjinnysflogg.5aD2G01Nuz1

 14. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 15. Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

 16. fashionflag www porn com hd fashionflag.kpQVkhLgPPA

 17. goodhere Celebrity porn vurucutewet.IqoCVVwFree

 18. ladyandtherose Girl Masturbating porn backlinkseox.XrRFSBqUdq6

 19. Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

 20. jenniferroy アラブポルノ japanesexxporns.cTgkVa34gcl

 21. landuse Teens porn lancdcuse.M0xWtUsvAjR

 22. Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

 23. falbobrospizzamadison Gangbang porn jkkıjxxx.x8K53nvnkbK

 24. डी पी अश्लील qqyyooppxx.uWMgEfArEX7

 25. अंतरजातीय अश्लीलता के बारे में बतावल गइल बा hjkvbasdfzxzz.DCEUeS6731D

 26. व्यभिचारी पति अश्लील txechdyzxca.jHUv7nCggt3

 27. sandyterrace.com
  이때 Zhu Youtang은 잃어버린 것을 되찾았다는 일종의 흥분을 느꼈습니다.

 28. हम अश्लील हैं hkyonet.G1TsaLbekfY

 29. ਮਜ਼ਾਕੀਆ ਪੋਰਨੋਗ੍ਰਾਫੀ madisonivysex.wPvAN5raaZn

 30. ladesbet ਕਿੰਜਰ ਪੋਰਨੋਗ੍ਰਾਫੀ ladesinemi.DD4rncbD5pW

 31. ladesbet 黒と白のポルノ ladestinemi.yf9b8OoCILg

 32. Achieve Agricultural Excellence with Bwer Pipes: Unlock the full potential of your farm with Bwer Pipes’ premium-quality irrigation solutions. Our innovative sprinkler systems and durable pipes are designed to optimize water usage, improve crop health, and maximize yields, empowering Iraqi farmers to succeed in today’s competitive agricultural market. Learn More